Лудогорец се добра до 2:2 срещу Ливърпул

Публикувано на: 27.11.2014 00:11

©Пресслужба Лудогорец
Лудогорец се добра до точката в домакинството на Ливърпул - 2:2, в мач от Група "B" на Шампионската лига.

Даниел Абало откри резултата още в 3-ата минута след грешка на вратаря Симон Миньоле, който изпусна топката след слаб удар на Марселиньо. Още до почивката обаче "мърсисайдци" стигнаха до пълния обрат след голове на Рики Ламбърт в 8-ата и Джордан Хендерсън в 37-ата минути. За изравнителния гол цялата защита на домакините сгреши и най-вече Козмин Моци, който не успя да изчисти топката пред Владислав Стоянов.

Финалният щурм на разградчани даде резултат в 88-ата минута, когато Георги Терзиев отбеляза с глава за крайното 2:2.

Така Лудогорец спечели четвъртата си точка в групата и остава на 4-ото място кръг преди края. Последният мач на разградчани е на 9 декември - гостуване на предсточно гарантиралия си класиране във фазата на елиминациите Реал (Мадрид). Испанският колос спечели тази вечер с 1:0 визитата си на Базел и е на върха с 15 точки, а швейцарците са втори с 6 в актива.