ЦСКА на върха след много борба на "Армията"

Публикувано на: 06.12.2014 18:06

Трудна победа с 2:0 постигна ЦСКА над Локомотив (Пд) в мач от 18-ия кръг на "А" група. Ценните три точки, които върнаха тима на първата позиция с 41 т., донесоха Марин Оршулич и Орелиен Жоаким.

Въпреки сериозните усилия в защита на гостите в 58-ата минута централният защитник засече с бедро центриране от корнер и на метър пред голлинията не сбърка за 1:0. Пет минути преди края на редовното време Жоаким се извиси над всички и с глава пък оползотвори подаването на Жуан Фелипе от фаул отляво за крайното 2:0. Интересно да се отбележи, че секунди преди Оршулич да открие резултата Сектор "Г" избухна с поредната си впечатляваща хореография.

Благодaрение на успеха армейците се върнаха на върха с 41 точки, където заради по-добри показатели се бе настанил временно Лудогорец (38 т.). Локо (Пд) пък е девети с 20 т.