Славия поздрави Левски за 100-годишнината

Публикувано на: 13.12.2014 15:09

©Спортал.бг
По срамен начин завърши годината за Левски, в която се отбеляза 100-годишнината на клуба. "Сините" отстъпиха с 1:3 на вековния Славия в мач от 19-ия кръг на "А" група, последен за 2014-а.

И трите гола за "белите" отбеляза Жереми Манзоро. Френският халф откри резултата в 43-ата минута директно от пряк свободен удар. Малко след това Левски изравни, но голът на Аймен Белаид бе отменен. Централният защитник игра с ръка, за което получи втори жълт картон и напусна терена.

В началото на втората част обаче Семерджиев направи дузпа, задържайки влезлия на почивката Мирослав Иванов. Валери Домовчийски застана зад топката и не сбърка за 1:1. Почти четвърт час по-късно обаче "белите" отново поведоха. Манзоро навлезе към дъгата отляво, Пламен Димов се отмести, с което позволи на халфа безпроблемно да шутира и да отбележи за 2:1. Последваха две възможности за гостите, а в 85-ата пък и Славия остана с 10 човека. За подлагане втори жълт картон получи Диего Фераресо.

Но вместо да се стигне до изравняване, в 87-ата Манзоро оформи своя хеттрик. Контраатака, преминала по дясното крило, свари защитата на гостите неподготвена, топката попадна в полузащитника, който на полупразна врата не сбърка за крайното 3:1.

В класирането Славия е вече девети с 20 точки, с колкото е и Локо (Пд) позиция по-надолу. Левски е шести с 28, следван от "Ботев" с 27 и Черно море с 25. На последните два тима обаче им предстоят мачове срещу Лудогорец в неделя и срещу ЦСКА по-късно днес.