Божинов се завърна, Манчестър Сити загуби

Публикувано на: 01.03.2009 16:46

©daylife.com
Крейг Белъми (в ляво) напусна контузен терена.

Валери Божинов се завърна след мъчително отсъствие в състава на Манчестър Сити при загубата на "гражданите", като гости на Уест Хем с 0:1 в Лондон. Българинът се появи в игра в 89-ата минута на мача, но не можа да направи нищо, за да стигне неговия тим поне до равенство.

В изключително интересната битка за "Зона УЕФА" на Висшата лига възпитаниците на Джанфранко Дзола съвсем заслужено взеха трите точки, но с цената на загубен за дълго състезател. В 36-ата минута швейцарският национал Бехрами осука много тежко лявото си коляно и само чудо може да го спаси от най-лошото. При това, което се видя на повторението от телевизионните камери, почти сигурно бившият играч на Лацио ще има сериозни проблеми с коленните си връзки.

Неговото нещастие се превърна в шеанс за младия Савио Нсереко, закупен през януари от Бреша за 11 милиона паунда. Германският юношески европейски шампион, роден в Уганда бе и "виновник" за победното попадение, когато проби в любимата си лява зона, обърна топката на удобния си десен крак и от границите на наказателното поле отправи топовен изстрел към вратата на Сити. Вратарят Шей Гивън отби, но връхлитащият Колисън добави и вкара победното попадение в 71-ата минута на мача.

За Уест Хем дебют направи преотстъпения от московския Спартак чешки национал Радослав Ковач, оставил отлични впечатления.

Освен загубата Манчестър Сити замени принудително Крейг Белъми, който вероятно няма да има проблеми за следващия мач, а в 90-ата минута остана с човек по-малко, когато Робиньо получи контузия при доста брутално влизане отзад в десния му крак на Скот Паркър.

Уест Хем - Манчестър Сити 1:0

1:0 - Колисън (71)