Публикувано на: 19.09.2008 21:37

Автор: Петко Борисов

©Нетинфо
Александър Тонев (вляво) и Румен Трифонов в борба за топката
Шампионът ЦСКА записа нова победа в първенството след успех с 2:0 срещу Миньор (Пк) в първи мач от 6-ия кръг на "А" група. Точни за "армейците" бяха защитниците Йордан Тодоров и Иван Иванов, като и двете попадения бяха отбелязани с глава.

На трибуните пък се продаваха добилите вече известност фланелки с "европостиженията" на Левски с надпис "Euroidiots on tour".

Двубоят започна с неприятен инцидент, след като в 15-ата минута възрастен запалянко на ЦСКА в сектор "Г" се почувства зле и се наложи спешно да му бъде оказана медицинска помощ.

Пет минути по-късно момчетата на Димитър Пенев откриха разултата, след като Зе Руи проби отляво и центрира в наказателното поле, където Йордан Тодоров с глава прати топката в горния ляв ъгъл на Ивайло Иванов за 1:0.

В 30-ата минута обаче бившият нападател на "армейците" Костадин Хазуров можеше да изравни след грешка на ЦСКА Иван Иванов, но нацели гредата.

Десетина минути след почивката русокосият бранител се реваншира и удвои резултата, засичайки с глава центриране на Здравко Лазаров от корнер.