Федерер отново непреодолим за Гришо

Публикувано на: 10.01.2015 10:49

©Ройтерс
Световният номер 2 Роджър Федерер показа, че притежава най-висока класа и буквално разкъса Григор Димитров в двубоя на двамата от полуфиналите на турнира в Бризбейн.

33-годишният швейцарец не даде никакви шансове на хасковлията и го преодоля с лекота – 6:2, 6:2 за 54 минути. Това е трета загуба от три мача на най-добрия ни тенисист срещу идола му, като в предишните два случая Маестрото триумфира на четвъртфинал в Базел през 2013-а и 2014-а.

Българският тенисист се противопостави на своя опонент само в последния гейм в мача, когато достигна до три възможности за пробив. Гришо напуска турнира с 22 800 долара от наградния фонд и 90 точки за световната ранглиста.

На финала Федерер ще се изправи срещу канадеца Милош Раонич. При успех Роджър ще запише победа номер 1000 в своята кариера.