Григор опита, но не успя срещу Анди Мъри в Австралия

Публикувано на: 25.01.2015 16:40

©Ройтерс
Григор Димитров загуби осминафинала си срещу Анди Мъри с 1-3 сета /4-6, 7-6, 3-6, 5-7/ в Мелбърн. Хасковлията се представи достойно, като започна добре мача и успя да поведе с 3-0 гейма. Шотландецът постепенно навлезе в ритъм и стигна до пробив, а след това и до равенство 3-3. Мъри успя да спечели първия сет с 6-4.

Вторият сет бе изключително оспорван. Мъри осъществи два пробива срещу Гришо, но първата ни ракета успя да вкара сета в тайбрек. Усилията на Григор стигнаха за 7-5 в тайбрека и така стигна до успех с 7-6 във втория сет.
Третият сет бе решен от късен пробив на Анди Мъри , който му позволи да поведе с 5-3 и да затвори сета с 6-3 и 2-1 сета.
В четвъртия сет хасковлията започна с пробив и аванс от 3-0. Мъри обаче стигна до пробив и намали на 5-4, а в последствие направи обрат за 6-5. Димитров счупи от яд ракетата си, за което получи предупреждение. Шотландецът спечели сета със 7-5, а с това и срещата с 3-1 сета.

На четвъртфинала  на Australian Open Анди Мъри ще се изправи срещу представителя на домакините Никос Кириос.