Берое отнесе Локомотив (Пд) у дома

Публикувано на: 28.02.2015 16:12

©beroe.eu
Берое отвя с класическото 3:0 Локомотив (Пловдив) в мач от 20-ия кръг на "А" група. След успеха тимът на Петър Хубчев събра 34 точки и изпревари Локомотив (София) и Литекс. Берое поне временно излезе трети, докато "смърфовете" остават десети с 20 точки.

Победата над Локомотив (Пловдив) дойде след голове на капитана Иво Иванов, Салим Керкар и Самир Аясс. Керкар се открои над всички в мача и изнесе много силен двубой. Той не само вкара, а и асистира на Иво Иванов за първото попадение. Аясс също се отчете с гол и асистенция, докато звездата Жуниор Мапуку така и не успя да накаже Йордан Господинов

Гостите от Пловдив трудно намираха пролука към вратата на Берое, но пред първото полувреме Спас Делев бе много близо да се разпише. Гредата също помогна веднъж на Макенджиев. Треньорът Христо Колев-Бащата имаше доста главоболия, след като му се наложи да прави три принудителни смени. Още до 33-ата минута заради контузии играта напуснаха защитниците Богомил Дяков и Игнат Дишлиев, а след това травма получи и опитният Ванчо Траянов.