Литекс закла "орлите", легендарен Моци

Публикувано на: 28.02.2015 19:06

©Гонг.бг
Литекс победи с 1:0 шампиона Лудогорец в мач от 20-ия кръг на "А" група. Единствения гол в срещата отбеляза Данило Асприля в 85-ата минута. Колумбиецът бе изведен зад защитата и безпроблемно преодоля Владислав Стоянов.

Освен с успеха на ловчанлии у дома срещата ще се запомни и с легендарните изпълнения на легендата на разградчани Козмин Моци. Защитникът бе изгонен в 37-ата минута с втори жълт картон, след като при спряна игра изрита топката. Румънецът реагира много бурно, показа неприлични жестове, а на излизане от терена изрита бутилките край него.

Домакините също завършиха с човек по-малко. Също заради втори жълт картон в 71-ата минута терена напусна и Кристиан Малинов.

След гола на Литекс се случи нещо много интересно. Феновете на домакините започнаха да хвърлят бомбички, което със сигурност ще им донесе парична санкция. В допълнение Барт се хвана за ушите, след като една от тях гръмна в близост до него.

В 88-ата Лудогорец вкара гол, но той бе отменен, тъй като Абало бе в положение на засада и повлия на ситуацията.

Благодарение на успеха Литекс се завърна на третото място с 35 точки, с една повече от Берое и с шест по-малко от Лудогорец. Лидер е ЦСКА с 45 и при успех утре срещу Локомотив (София) в "Надежда" "армейците" ще увеличат с шест точки аванса си на върха.