След 3:0 и 8:0 Левски се разходи за 1:1 в Хасково

Публикувано на: 03.03.2015 16:04

©Диема
Хасково и Левски завършиха наравно 1:1 в протоколен реванш от 1/4-финалите за Купата на България. "Сините" бяха спечелили с 3:0 в първата среща и с общ резултат 4:1 очаквано са полуфиналисти. Столичани бяха доста лежерни днес, предвид предстоящото в неделя тежко гостуване на Лудогорец за "А" група.

Резултатът в Хасково откри Лукаш Гикевич, който отбеляза в 42-ата минута. Полският нападател обаче се разписа от засада, която остана скрита за реферите. За тима на Емил Велев изравни Станислав Маламов в 82-ата минута, пронизвайки Пламен Илиев от близо 30 метра.

Само преди дни "сините" разбиха Хасково с 8:0 за "А" група, а днес избраниците на Стойчо Стоев изобщо не си даваха зор. Реваншът премина при мудно темпо, а домакините дори могат да бъдат недоволни, че не спечелиха. След гола си Маламов беше фаулиран за дузпа от Сашо Александров. Играчите на Хасково и Емил Велев претендираха за 11-метров наказателен удар, какъвто обаче не им беше даден.