Григор победи идола си Федерер в Ню Йорк

Публикувано на: 11.03.2015 10:44

©
Григор Димитров се поздрави с първа победа над идола си Роджър Федерер, макар и в демонстративен мач. Българинът спечели с 6:2, 1:6, 7:5, а двамата сътвориха голямо шоу за зрителите, изпълнили легендарната зала "Медисън Скуеър Гардън" в Ню Йорк. Още при излизането на двамата трибуните "изригнаха", аплодирайки мощно Григор и Федерер.

Първата ни ракета беше подкрепян на живо от родителите си, а сред ВИП гостите беше и големият тенор Пласидо Доминго, който използва случая, за да се запознае с двете звезди на тениса.

Мачът продължи по-малко от 2 часа и половина. Това беше четвърта среща между двамата, а както е известно, швейцарецът досега все се поздравяваше с победата. Този път обаче успехът бе за Григор.

Преди мача, който беше кулминацията на Световния тенис ден, се състоя епизод от великото съперничество между Моника Селеш и Габриела Сабатини, който аржентинката спечели с 8:5 гейма. 44-годишната Сабатини демонстрира по-добра форма и логично триумфира срещу 41-годишната Селеш.