Хасково изпусна катастрофален Левски

Публикувано на: 20.03.2015 19:58

©Диема
Левски записа пореден провал в „А“ група. В среща от 23-ия кръг на „А“ група „сините“ направиха 1:1 на Герена с последния в класирането Хасково. Гостите може да съжаляват, тъй като в последните минути на мача изтърваха две чисто положения.

Още в самото начало домакините бяха близо до 1:0, но голът на Прохазка бе отменен заради засада. Хасково обаче откри резултата в 15-ата минута след да удар на Димитър Алексиев от дузпата след пробив и подаване на Станислав Маламов по дясното крило. В края на първата част Оргачевич направи първото решително спасяване в срещата след шут от фаул на Узунов и добавка на Алексиев.

Левски изравни щастливо в 69-ата. Вратарят Николай Банков изпусна топката след не толкова силен удар с глава на Аниете. До края на срещата домакините владееха повече топката, но не знаеха какво да я правят. За сметка на това пък гостите атакуваха опасно и на два пъти Йоргачевич трябваше да се справя с играчи сами срещу него.

В крайна сметка равенството не бе променено и новакът в "А" група взе първата си точка като гост. В класирането хасковлий остават на последната позиция вече с 8 точки, докато Левски е седми с 35.