Байерн шампион четири кръга преди края

Публикувано на: 25.04.2015 22:49

©daylife.com
Байерн е новият-стар шампион на Бундеслигата. Баварците финишираха първи за трета поредна година и за рекорден 25-и път. Днес първенецът на Германия победи с 1:0 Херта у дома в среща от от 30-ия кръг. Благодарение на това мюнхенският гранд е недостижим на върха четири кръга преди края на сезона.

Разликата с втория Волфсбирг е вече 15 точки, след като "вълците" са и с мач по-малко. Те гостуват утре на Борусия (Мьонхенгладбах) в много важен за домакините мач. При успех гладбахци ще изместят Леверкузен от третото място в борбата за директно класиране за Шампионската лига. По-рано днес "аспирините" завършиха при 1:1 като гости на Кьолн в дербито на Рейн, с което застрашиха сериозно бронзовите си медали.

Иначе единствения гол на "Алианц Арена" отбеляза Бастиан Швайнщайгер в 80-ата минута. Халфът получи подаване от Мичел Вайзер и не сбърка, след като минута по-рано гредата му попречи да се разпише.

На върха Байерн вече има 76 точки, докато столичният тим заема 13-ата позиция с 34 точки и ще трябва да се бори до края на сезона за оставането си в Бундеслигата.

Сега баварците могат да се концентрират изцяло в предстоящия полуфинал с Барселона в Шампионската лига. Освен това тимът е на същата фаза и в турнира за Купата на Германия, където противник е Борусия (Дортмунд).