Локо (Сф) застана на пет точки зад Лудогорец

Публикувано на: 26.04.2015 18:57

©БулФото
Силните игри на Локомотив (София) през този сезон взеха поредната жертва. "Железничарите" се наложиха с 1:0 над "Ботев" (Пд) в мач от 27-ия кръг на "А" група. По този начин тимът се утвърди на второто място с 50 точки, на пет зад лидера Лудогорец и на четири пред втория ЦСКА. "Армейците" обаче гостуват тази вечер на Литекс. "Ботев" от своя страна остава на шеста позиция с 39 точки.

Единствения гол отбеляза Емил Гъргоров в 60-ата минута. Нападателят засече с глава центриране на Йордан Тодоров отдясно.

Домакините обаче могат да съжаляват, че не постигнаха по-убедителен успех. През първата част Траян Траянов и Камен Хаджиев не успяха да се разпишат от чисти позиции. След попадението на Гъргоров пък Владислав Романов избра да комбинира вместо да шутира очи в очи с Адам Стаховяк.

Гостите от Пловдив реално успяха да създадат само едно положение, доколкото то може да се брои като такова. Най-близо до гола бе Мариян Огнянов. Ударът на халфа с глава от малкия пеналт в 65-ата минута обаче не намери очертанията.