Спартак изтърва победата над Локомотив в Мездра

Публикувано на: 07.03.2009 14:59

Автор: Гаро Тахмисян

©sportal.bg
Отборите на Локомотив (Мездра) и Спартак (Варна) не можаха да се победят в среща от 16-ия кръг на "А" група и завършиха 1:1.

Главен съдия на мача беше Николай Йорданов. Срещата беше наблюдавана от около 2000 зрители на стадиона в Мездра.

Отборът на Спартак имаше превъзходство през по-голяма част от двубоя и повече може да съжалява за този резултат. Тимът на Локомотив игра доста слабо и единствено класата на Саша Симонович спаси домакините от загуба.

Спартак поведе с гол на Миранда в 8-ата минута. Той бе изведен на удобна позиция от Сакалиев, освободи се от защитниците на Локомотив и с точен удар с левия крак прати топката в мрежата на Левашки за 0:1.

Само минута след гола на Миранда, Малинди бе изведен на добра позиция, но ударът му попадна право в ръцете на Левашки. В 25-ата минута Боян Илиев се измъкна от двама футболисти на Локомотив, след което стреля отдалеч, но топката излезе в аут. В 28-ата минута гостите удариха и греда, след като Иванович подаде на Малинди, който продължи топката към Миранда и той уцели десния стълб на вратата на Левашки. В 41-ата минута Иванович стреля отдалеч, но топката срещна главата на защитник на Локомотив.

В последната минута на полувремето гостите имаха възможност да стигнат до втори гол, но Симоеш предотврати попадението.

Тимът от Мездра игра много слабо през първото полувреме и нямаше нито едно положение пред вратата на Спартак. През второто полувреме домакините се активизираха, но трудно си пробиваха път към вратата на съперника. Все пак те стигнаха до изравнителен гол благодарение на майсторството на Саша Симонович, който в 56-ата минута изпълни прецизно пряк свободен удар и изравни резултата.

В 74-ата минута Малинди центрира опасно в наказателното поле на Локомотив, след което Мирчев стреля с глава, но топката излезе в аут.

Домакините можеха да стигнат до победата в 84-ата минута, когато Саша Симонович стреля опасно от въздуха, но ударът му излезе извън вратата.