Палермо загуби от Фиорентина без наказания Ивайло Чочев

Публикувано на: 24.05.2015 18:38

©palermocalcio.it
Фиорентина измъкна трите точки от Палермо, след като в мач от 37-ия кръг на Серия "А" победи с 3:2 на "Ренцо Барбера". Ивайло Чочев не бе в групата на домакините. Българският национал пропусна двубоя заради натрупани жълти картони.

В герой за тима от Флоренция се превърна Маркос Алонсо, благодарение на чийто гол в 78-ата минута "виолетовите" спечелиха и се наместиха на петото място с 61 точки. Палермо е десети с 46.

Фиорентина на два пъти повеждаше, но упоритостта на сицилианците им се отблагодаряваше. Йосип Иличич изведе гостите напред в 23-ата минута. Само три по-късно обаче силен шут на Мате Яяло фронтално към вратата не остави шанс на Нето за 1:1. Но Алберто Джилардино отново изведе тима от Флоренция с попадение малко след половин час игра. Равенството бе възстановено от Лука Ригони в 69-ата.

Така дойде 78-ата, когато Алонсо се възползва от възможността пред себе си и вкара за 3:2. Въпреки опитите на домакините да стигнат до точката най-интересното събитие бе червеният картон на Ясмин Куртич.