Загубихме с 0:4 от Турция в Истанбул

Публикувано на: 08.06.2015 22:36

©
Националният ни отбор по футбол загуби с 0:4 контролата с Турция в Истанбул. Всички голове бяха отбелязани през второто полувреме.

Началото на срещата не предполагаше това тежко поражение, въпреки че домакините седяха по-добре на терена. В 10-ата минута удар на Гаджев срещна гредата, а пет по-късно нашите претендираха за дузпа след падане на Мицански. В самия край на първата част пък попадение на нападателя на Карлсруе беше отменено заради еднометрова засада.

Втората част започна вихрено. За само седем минути домакините нанизаха три гола. Чалханоглу откри резултата в 49-ата директно от фаул. Отново той удвои в 54-ата, след като не успя да спре върната към себе си от Бодуров топка. Две след това Арда Туран изведе влезлият малко реди това Бурак Йълмаз и той се разписа за 3:0. Отново Йълмаз беше точе за крайното 4:0 в 80-ата минута, отново изведен зад защтата. ни.

Така националният ни тим загуби с 0:4 контролата. Четири дни по-късно тимът ни гостува на Малта в мач от квалификациите за Евро 2016.

Официален дебют за България направиха вратарят Божидар Митрев и Ивайло Чочев. Първият игра при нулевото равенство в контролата с Румъния на 7 февруари тази година, на двубоят бе неофициален. Завръщане пък направи Иван Бандаловски.