Софийски Локомотив мина през миньорите от Перник

Публикувано на: 08.03.2009 14:55

Автор: Костадин Савов

©Нетинфо

Локомотив (Сф) разби с 5:1 като домакин Миньор (Пк) в мач от 16-ия кръг на "А" група. С два гола с категоричния успех се отчете нападателят Мартин Камбуров. Домакините откриха резултата в 20-ата минута, когато Димо Атанасов с глава засече центриране на Зоран Балдовалиев. Гостите стигнаха до равенство във втората минута от продължението на първото полувреме. Точен беше Христо Господинов от пряк свободен удар.

Само седем минути след подновяването на играта Мартин Камбуров изпревари вратаря на Миньор и с глава изведе "железничарите" отново напред. Момчетата на Драгомир Окука се разиграха и вкараха още три попадения. В 74-ата Иван Пасков с глава направи 3:1. Четири минути по-късно обаче Локо остана с човек по-малко, след като Кристиян Добрев получи червен картон.

Въпреки численото предимство в полза на Миньор, "червено-черните" не спираха да атакуват противниковата врата. В 89-ата Мартин Kамбуров реализира втория си гол в срещата за 4:1. Крайното 5:1 оформи Данаил Митев в 92-ата, останал сам срещу Шейтанов.