Левски посиня от мъка срещу Вихрен, бие 3:2

Публикувано на: 08.03.2009 21:33

©Пресслужба Левски
Гонзо вкара второто попадение за Левски.
Левски се спаси буквално в последната минута на домакинството срещу Вихрен и победи с 3:2. Победният гол отбеляза резервата Георги Христов. "Много важни точки и ми се иска да се порадваме и да се подготвим за мача с Ботев", бе лаконичен Христов веднага след двубоя.

"Искам да поздравя момчетата за мъжката игреа. Много е разочароващо, но това се случи", бе коментарът на старшията на гостите Филип Филипов.

Вихрен поведе още в 4-ата минута. След центриране на Еривертон от фаул, Зографакис бе най-съобразителен в наказателното поле и отклони топката във вратата на Георги Петков – 0:1. Само 5 минути по-късно Левски изравни. Автор на попадението стана Жоазиньо. Нисичкият бразилец засече центриране по земя на своя сънародник Зе Соарес отдясно. Цялата атака на „сините” се разви изключително бързо.

След попадението Левски отново имаше пълно териториално преимущество. В 29-ата минута Зе Соарес напредна отлично отдясно и както при първия гол, подаде по земя. Йовов, а след него и Георги Иванов обаче не успяха да стигнат до топката. В 33-ата мин. Жоазиньо проби добре отляво и върна на Йовов, който опита удар извън наказателното поле. Шутът му обаче бе много неточен и не застраши Лучини.

10 мин. по-късно Йовов бе изведен с дълго подаване сам срещу вратаря на Вихрен, но се забави и не успя да стреля. Второто попадение за Левски падна секунди преди края на полувремето. Йовов центрира отляво и Георги Иванов с глава отклони топката във вратата на гостите – 2:1.

От началото на второто полувреме домакините отново се „настаниха” в половината на Вихрен и опитаха да вкарат трети гол. „Сините” бяха близо до това в 55-ата минута. Тогава Фелипе да Коща стреля силно от фаул, вратарят Лучини изби топката право в краката на Георги Иванов, но нападателят не успя да я насочи във вратата.

Две минути по-късно Жоазиньо направи непростим пропуск. Сърмов центрира в наказателното поле, Зе Соарес засече топката и тя се озова у Жоазиньо, който от около 2-3 метра на успя да уцели опразнената врата.

Вихрен изравни в 72-ата минута Десислав Русев бе изведен отлично сам срещу вратаря Георги Петков и с техничен удар успя да се разпише. Малко преди това влезлият като резерва Мануел Лоренцо също бе изведе сам срещу Петков, но шутът му мина встрани от вратата. Еривертон пък напусна игра двайсетина минути преди края. Бразилецът се самоконтузи и остави тима си с десет души, тъй като гостите вече бяха направили трите си смени.

В 80-ата мин. Владимир Гаджев стреля добре от фаул, но Лучини спаси.

Развръзката дойде 2 минути преди края. Георги Христов овладя една топка, която бе рикоширала в крака на Геогри Иванов и привлеченият от Ботев нападател я насочи технично в далечния десен долен ъгъл на вратата на Вихрен.

С победата Левски отново излиза на върха в подреждането с 36 точки, 1 повече от шампиона ЦСКА. Вихрен остава на 13-а позиция с 16т.

ЛЕВСКИ - ВИХРЕН 3:2
0:1 Зографакис (4)
1:1 Жоазиньо (9)
2:1 Г. Иванов (45)
2:2 Русев (71)
3:2 Христов (88)

ЛЕВСКИ: Петков, Миланов, Рабех, Бистрон, Вагнер, Сърмов, Да Коща (74-Гаджев), Зе Соареш (85-Тиберканин), Йовов (74-Христов), Жоазиньо, Г. Иванов
Старши треньор: Емил Велев
ВИХРЕН: Лучини, В. Георгиев, Павлов, Еламе, Паеш (54-Тренков), Петров, Еривертон, Сантош (65-Маноел), Зографакис, Русев, Маладенис (62-Едуардо)
Старши треньор: Филип Филипов
Жълти картони: Жоазиньо, Гаджев, Вагнер, Петков (Л); Еривертон, Петров, Маладенис, Лучини, Русев, Едуардо (В)