Черно море се измъкна в Благоевград

Публикувано на: 19.07.2015 21:52

©pirinfc.com
Носителят на Купата на България Черно море се спаси от загуба при гостуването си на Пирин с гол в добавеното време на Матиас Курьор. Срещата в Благоевград от първия кръг на новия сезон в „А” група завърши при резултат 1:1. Мартин Тошев реализира за завърналите се в елита „орлета, но Курьор, който наказа и „Левски” на финала за Купата в Бургас, успя да прониже вратата на домакините в края.

Първото полувреме премина при поделено надмощие. „Моряците” можеха да излязат напред в резултата още в началните минути, но стражът Костов спаси удар от близко разстояние на Вареа. Малко по-късно Симеон Райков изстреля бомба към вратата на Пирин, но топката профуча над гредата.

„Орлетата” на Неделчо Матушев отвърнаха с удар в гредата на Мартин Тошев и опасен изстрел на Тасев.

През второто полувреме играта се оживи. Още не бяха изминали 10 минути, когато Пирин излезе напред в резултата. Тони Тасев показа технична игра на дясното крило, справи се с бранител и би към вратата на гостите, но Китанов отби с ръка. Топката попадна в Мартин Тошев, който я прати в опразнената мрежа – 1:0
.
Окрилени домакините натиснаха своя съперник следващите минути и бяха близо до втори гол.

Възпитаниците на Никола Спасов се окопитиха и на свой ред организираха няколко опасни атаки. При една от тях Курьор тресна напречната греда, а Бурабия на два пъти също бе много близо до изравнително попадение.

В последните минути Черно море организира натиск, който даде нужния резултат. Матиас Курьор бе изпуснат от отбраната на Пирин, получи добър пас и прониза вратаря Костов за крайното 1:1.