Монтана се подигра с "Ботев" (Пд) - 6:0

Публикувано на: 25.07.2015 20:56

Монтана се завърна ударно като домакин на мач от "А" група. Новакът в елита разби с 6:0 "Ботев" (Пловдив) в среща от втория кръг на родния шампионат. Това е и най-изразителният успех за тима при майсторите.

Хеттрик за монтанци записа полузащитникът Иван Минчев. И трите му попадения бяха страхотни, но не и без помощта на вратаря Михаил Иванов. Той първо откри резултата още в петата минута, когато с параболичен удар отляво прехвърли Иванов. След това в 36-ата покачи на 4:0 с шут почти от центъра, а в 55-ата с нов далечен изстрел принуди стража да избие топката в собствената си врата.

Другите три попадения бяха дело на Атанас Илиев в 7-ата минута, изработилия първите два гола Борислав Балджийски и резервата Янко Ангелов в самия край. Освен това Балджийски нацели и греда.

Гостите пък изпортиха дузпа в самия край на първата част. Хрсито Иванов се хвърли в правилния ъгъл и уверено парира шута на Алекс Колев от бялата точка. Четвърт час преди края трагичната игра на пловдивчани беше белязана с изпускането на нерви от страна на Йордан Христов. Капитанът извърши нарушение, което му донесе втори жълт картон и напусна терена.

В класирането Монтана вече има четири точки и оглави "А" група преди изиграването на останалите срещи. "Ботев" е осми с 1 точка.