Публикувано на: 02.10.2008 00:01

Автор: Петко Борисов

©БГНЕС
Двамата голмайстори Майкон и Писаро
Интер не успя да победи Вердер (Бремен) и направи равенство 1:1 във втория си мач от група "В" на Шампионската лига. Гостите от Германия обаче можеха да си тръгнат от "Джузепе Меаца" и с победата, така че домакините могат и да са доволни от точката.

Още в 13-ата минута "нерадзурите" откриха, след като Майкон бе изведен сам срещу вратаря Вийзе от Адриано и с хубав прехвърлящ удар откри резултата - 1:0.

В средата на първата част ошашавените гости можеха да инкасират и второ попадение след безумна грешка на Мертезакер, който върна слабо топката назад точно пред засилиля се Ибрахимович. Вийзе обаче излезе и изчисти.

В 39-ата минута обаче бременчани можеха да върнат попадението, след като Писаро нацели гредата след прострелно центриране на Прьодъл по тревата.

През втората част германците започнаха по-атакуващо и логично в 62-ата минута Писаро изравни, използвайки центриране на Месут Йозил към далечната греда.

Интер се хвърли да бележи втори гол, но атаките на италианците бяха прекалено хаотични и не носеха чисти голови положения. Три минути преди края Майкон можеше да отбележи втория си гол в мача, но ударът му с външен фалц срещна гредата.

В последната минута и Верде изтърва победата, след като Налдо би силно от пряк свободен удар, Жулио Сезар изби нескопосано, топката попадна у Клаудио Писаро, който вместо да направи 2:1, стреля неточно в аут.

Интер - Вердер 1:1
1:0 Майкон (13)
1:1 Писаро (62)