Нищо ново, ще обиграваме за Мондиал 2018

Публикувано на: 03.09.2015 23:36

©Ройтерс
Това беше. Националният ни отбор по футбол затвърди отпадането си от сметките за бараж за Евро 2016.

"Трикольорите" загубиха с 0:1 от Норвегия на "Васил Левски" в среща от група "Н". Единственият гол бе дело на Вегард Форен в 57-ата минута, който бе изпуснат от защитата и не остави шанс на Божидар Митрев. Но дори попадението не успя да ни събуди, за да сторим нещо пред норвежката врата.

Впрочем, единствената възможност се откри пред Ивелин Попов, чийто удар от фаул бе отразен с мъки от Орян Ниланд в средата на първата част.

С успеха скандинавците се намесиха в борбата за първите две места с 13 т.. А те се заемат от Италия с 15 точки и Хърватия с една по-малко.

Нашият тим е четвърти с 8 точки. По ирония на съдбата като ръководството на Българския футболен съюз, чиито членове донесоха радост на нацията ни. С идването им на власт обаче родният футбол се спуска стремглаво по нанадолнището.  И все други са виновни! Борислав Михайлов не позна. Бихме Малта (1:0), но се издънихме срещу Норвегия.

Дойде време за обиграването за поредните квалификации. Тези за Мондиал 2018. Успех!

Нов терен, нова поливна система, ново табло и нова загуба.