Разцепихме Германия на старта на Евроволей

Публикувано на: 09.10.2015 22:22

©cev.lu
Националният отбор на България по волейбол започна по невероятен начин участието си на Евроволей 2015 - смазващо 3:0 (25:20, 25:17, 25:20) над един от фаворитите за златните медали Германия.

В препълнената зала "Арена Армеец" в София "лъвовете" показаха кой е домакин на шампионата и не дадоха на съперника да си помисли дори за гейм в тази среща. Отборът ни се представи много силно във всички фази на играта, а разпределителят Георги Братоев побърка немците с решения си на мрежата. Изключително представяне направи и капитанът ни Владимир Николов, който въпреки възрастта си бе най-резултатен с 14 точки. За немците най-добре в атака се представи централният блокировач Маркус Бьоме с 8 точки.

Благодарение на успеха оглавихме група "А" с актив от три точки, с колкото е и Холандия. "Лалетата" обаче са втори заради по-лошото си геймово съотношение след успеха с 3:1 над Чехия по-рано днес. Именно срещу чехите излизаме утре вечер отново в зала "Арена Армеец" от 20:30 часа.