Провинциална селекция падна от Полша, Люксембург тресна Кипър

Публикувано на: 11.11.2015 20:37

©dobrichutre.bg
Светослав Тодоров
България U19 загуби от Полша U19 с 0:1 в първия си мач от група 3 на първия квалификационен кръг за Евро 2016 в Германия. Селекцията в стартовата единадесеторка бе съставена от четирима играчи на Лудогорец, трима на Литекс, двама на Левски и по един на Берое и Ботев. На смяна играха още по един от Лудогорец и Литекс, както и Стефан Иванов от Черно море.

Двубоят на стадион „Пафиакос" в град Пафос бе равностоен, като националите се противопоставиха успешно на силния съперник, чиито основни футболисти играят редовно като титуляри в полската Екстракласа.

Възпитаниците на Светослав Тодоров започнаха отлично и можеха рано да поведат в резултата, но Божидар Краев и Тонислав Йорданов не бяха точни.

До края на първата част Тонислав Йорданов пробва шут, но не намери очератнията на вратата, а изстрел на капитанът Александър Георгиев бе спасен от Драговски.

След почивката действията се развиваха предимно в центъра на терена, като двата отбора не рискуваха излишно.

Във втората минута от 3-минутното продължение, дадено от съдията, националите можеха да вкарат, но шут на Лясков бе спасен от Драговски.

60 секунди по-късно Свидерски оформи крайното 0:1 след подаване на Йозвиак.

В другата среща от нашата група, Люксембург победи изненадващо домакините от Кипър с 2:1.

Така, след първите срещи Полша и Люксембург оглавяват класирането с по 3 точки, а България и Кипър са без спечелена точка.

Следващият мач на България е срещу Люксембург в петък от 14:30 часа на стадион "Пафиакос" в град Пафос.

Жълти картони: Стефан Иванов (България); Крушиел, Виетеска, Гумни (Полша).

БЪЛГАРИЯ: 1. Михаил Михайлов, 2. Стойчо Атанасов, 3. Георги Купенов, 5. Венцислав Керчев, 13. Галин Минков (53 мин. – Стефан Иванов), 6. Антонио Георгиев, 11. Божидар Краев, 16. Стефан Аличков, 7. Денислав Александров (73 мин. - Ангел Лясков), 8. Александър Георгиев – к., 9. Тонислав Йорданов (87 мин. – Томас Цвятков).

Селекционер: Светослав Тодоров

Полша: 1. Драговски, 3. Крушиел, 5. Виетеска – к., 6. Квашневски, 15. Гумни, 4. Борецки (83 мин. - Куздра), 8. Пуржицки, 9. Яницки (63 мин. - Листковски), 14. Адамчик (70 мин. - Райчековски), 17. Йозвиак, 11. Свидерски.

Селекционер: Рафал Янас

Съдия: Сергей Лапочкин (Русия)

Асистенти: Алексей Лебедев (Русия), Павлос Георгиу (Кипър)

Четвърти съдия: Андреас Ортодоксу (Кипър)