Тони Здравков продължи победно с младежите

Публикувано на: 12.11.2015 19:49

©botevvratsa.com
Антони Здравков
Младежкият национален отбор до 21 г. победи Ботев (Пловдив) с 2:0 в контрола, която се игра на стадиона в Коматево.

Селекционерът на младежите Антони Здравков пусна два различни състава в двете полувремена, като единствено вратарят Красимир Костов игра 90 минути.

Националите поведоха в 10-та минута. Топката бе пусната зад защитата на Ботев, вратарят Валентин Галев я изрита, но тя попадна в Ахмед Ахмедов, който на празна врата отбеляза за 0:1.

11 минути по-късно "канарчетата" организираха атака и Рихави Кифуети проби зад отбраната на съперника, опита се да прехвърли излезлия вратар Костов, който улови топката без проблем.

До края на първата част Нико Варела и Радослав Терзиев пропуснаха да реализират в полза на Ботев.

Малко след началото на второто полувреме националите поведоха с 0:2. Владислав Мисяк се разписа с плътен удар.

В 63-та минута „канарчетата“ можеха да върнат едно попадение, но Наско Милев уцели напречната греда. Две по-късно Християн Казаков стреля от пряк свободен удар, но топката излезе в аут.

Няколко минути преди края на срещата Емил Камберов пропусна да покачи на 0:3, след като излезе на удобна позиция, но не успя да отправи точен удар.

Следващата контрола на България U21 ще бъде срещу „А“ националния отбор в петък от 14:30 часа на терена на Българския футболен съюз в спортен комплекс "Правец" и ще бъде открита за представители на медиите, срещу журналистическа карта.

Съставът на България през първото полувреме: Красимир Костов, Христо Попадийн, Стефан Велков, Христофор Хубчев, Мики Орачев, Юлиан Ненов, Александър Василев (к), Бекир Расим, Тодор Траянов, Димитър Велковски, Ахмед Ахмедов

Съставът на България през второто полувреме: Красимир Костов, Живко Хаджиев, Божидар Чорбаджийски, Владимир Семерджиев, Лазар Марин, Емил Камберов, Емил Стоев, Петър Витанов, Христо Стамов, Владислав Мисяк, Иван Колев