Публикувано на: 02.10.2008 01:11

Автор: Петко Борисов

©БГНЕС
Енрике (вляво) напуска терена в 36-ата минута на срещата
Рома спечели първата си победа в Шампионската лига, след като успя да обърне Бордо при гостуването си във Франция до 3:1 в мач от група "А". "Вълците" нанесоха и втора поредна загуба за жирординците в турнира, които бяха победени от Челси в първия си мач.

Решаващо за крайния резултат бе изгонването на Енрике в 36-ата минута, което бе използвано отлично от възпитаниците на Лучано Спалети.

Всичко започна перфектно за домакините, които поведоха в 18-ата минута след гол на Йоан Гуркюф, който стреля прецизно по посока на вратата на Дони за 1:0. След като Енрике бе изгонен обаче римляните поеха контрола върху срещата.

Малко след началото на втората част в игра се появи Жулио Баптища, който се отблагодари за шанса с две попадения.

Първо Мирко Вучинич изравни с глава, а в 70-ата и 83-ата минута Животното направи резултата 3:1 за гостите, правейки си отличен подарък за рождения ден.

Бордо - Рома 1:3
1:0 Гуркюф (18)
1:1 Вучинич (64)
1:2 Баптища (71)
1:3 Баптища (83)