И Латвия мина през националите до 17

Публикувано на: 08.01.2016 21:46

Юношеският национален отбор до 17 г., воден от Викторио Павлов, отстъпи на Латвия с 0:1 в последния си мач от група “C” на международния приятелски турнир „Валентин Гранаткин“, който се играе в Санкт Петербург (Русия).

Националите, които са с една година по-малки от съперниците си, трябваше да играят повече от 70 минути с човек по-малко, след като Андреа Христов бе изгонен от съдията в 19-та минута. Макар и в намален състав, българите стояха добре през втората част и успяха да създадат няколко положения, като пропуснаха и дузпа в самия край на двубоя.

Мачът на Петербургския спортно-концертен комплекс започна кошмарно за националите.

В 19-та минута Латвия откри резултата. Робертс Улдрикис напредна отляво и подаде към Алексейс Давиденковс, който бе повален от Андреа Христов в наказателното поле. Реферът отсъди дузпа и показа червен картон на бранителя. Улдрикис  стреля от 11-те метра, стражът Петров успя да закачи топката с крак, но въпреки това тя попадна в мрежата.

В 36-та минута след грешка при изнасянето на топката от националите, латвийците организираха бърза атака. Янковскис подаде на Улдрикис, той продължи към Хвойнискис, който стреля от близо, но Петров спаси и предотврати сигурен втори гол.

До края на полувремето Петров трябваше да се намесва на два пъти, като отрази удари на Гринбергс и Хвойнискис.

В 51-та минута резервата Иван Тилев стреля от пряк свободен удар, но топката мина на сантиметри от лявата греда на вратата, пазена от Пуринс.

В 60-та минута след грешка в латвийската отбрана, Станислав Иванов отне топката и подаде към Калоян Кръстев, който стреля, но удара му бе блокиран.

Четири минути по-късно Иванов залъга бранител и стреля извън наказателното поле, но стражът успя с мъка да избие топката.

В 72-та минута националите създадоха едно от най-чистите си положения. След многоходова атака, Златков изведе зад отбраната Кръстев, който преодоля вратаря и стреля, но не намери очертанията на вратата.

В 90-та минута Иван Митрев бе повален в наказателното поле от Соловеисикс и съдията Алексей Кузнецов посочи бялата точка. Иван Тилев застана зад топката, но Пуринс отрази неговия удар и осигури победата за своя отбор.

Така, след изиграването на третия си и последен двубой от групата, България завършва на последно място без спечелена точка, след загуби още от Словения с 1:4 и Азербайджан с 0:2 и ще играе двубой за 11-то и 12-то място в крайното класиране.

Мачът е на 11.01.2016 г. (понеделник) от 11.15 часа на Петербургския спортно-концертен комплекс.

Жълти картони: Георги Костов (България); Владиславс Соловеисикс (Латвия)

Червени картони: Андреа Христов (България)

България U17: 12. Петър Петров – к., 3. Борислав Вакадинов, 4. Георги Костов (67 мин. – Димитър Илиев), 5. Александър Бастунов (67 мин. – Александър Златков), 14. Андреа Христов, 8. Димитър Костадинов, 18. Ангел Ангелов (22 мин. – Петко Христов), 20. Кирил Николов (46 мин. – Иван Тилев), 19. Валентин Антов, 2. Еге Реват (57 мин. – Калоян Кръстев), 9. Станислав Иванов (75 мин. – Иван Митрев)

Селекционер: Викторио Павлов

Латвия: 12. Нилс Томс Пуринс, 3. Даниелс Балодис, 4. Никс Рубезис (90 мин. – Рихардс Петерсонс), 6. Владиславс Соловеисикс, 14. Максимс Петуховс, 5. Кристапс Лиепа, 8. Никита Янковскис, 10. Робертс Улдрикис, 11. Данилс Хвойнискис – к. (58 мин. – Роландс Ваганцукс), 21. Янис Гринбергс, 19. Алексейс Давиденковс (58 мин. – Маркс Куртис)

Селекционер: Александър Басов

Съдия: Алексей Кузнецов

Асистенти: Андрей Образков, Станислав Никитин

Четвърти съдия: Владимир Бабев