Григор се потруди срещу №210 в света, за да играе срещу легендата Федерер

Публикувано на: 20.01.2016 09:42

©Ройтерс
Григор Димитров се поизпоти срещу №210 в световната ранглиста Марко Трунгелити от Аржентина, но все пак го победи с 6:3, 4:6, 6:2, 7:5 и за трета поредна година се класира за третия кръг на "Аустрелиън Оупън". Следващият съперник на най-добрия български тенисист е швейцарецът Роджър Федерер, елиминирал по-рано украинеца Александър Долгополов с 6:3, 7:5, 6:1.

Григор взе първия сет с 6:3, след като направи един пробив. Във втория сет обаче българинът допусна лек спад в играта си, като допусна общо два пробива и загуби с 4:6. В третия сет Григор спечели с 6:2, като този път направи два пробива. В четвъртия сет двамата печелеха подаванията си до 5:5, при което Димитров проби за 6:5, а след това затвърди пробива и спечели сета и мача.