Меси пречупи Чех насред Лондон, Байерн изпусна два гола аванс в Торино

Публикувано на: 24.02.2016 08:24

©Ройтерс
Арсенал загуби у дома от Барселона с минималното 0:2 в първия мач помежду им от осминафиналите на Шампионската лига. Лионел Меси (71, 83-дузпа) реализира головете за каталунците и счупи каръка си срещу Петър Чех, разписвайки се за първи път в историята срещу чешкия вратар. Аржентинецът не беше вкарвал гол на чеха в предните 6 случая, когато се бе изправял срещу него. С двете си попадения тази вечер Меси има вече 8 срещу "артилеристите".

В другия мач във вторник вечер Ювентус навакса два гола пасив и завърши 2:2 на свой терен срещу Байерн в първия им сблъсък от осминафиналната фаза на Шампионската лига. Томас Мюлер (43) и Ариен Робен (55) потвърдиха доминацията на баварците през първата част и в началото на второто полувреме. След това последва отпускане в редиците на гостите, а Пауло Дибала (63) и Стефано Стураро (76) оформиха крайния резултат, давайки шансове на „бианконерите” преди реванша в Мюнхен. Срещата бе под номер 100 за капитана на Байерн Филип Лам в Шампионската лига.