Публикувано на: 13.03.2009 17:20

Автор: Костадин Савов

©БГНЕС
Пасков оформи крайния резултат на мача
Локомотив (София) спечели по категоричен начин гостуването си на Пирин в първия мач от 17-ия кръг на "А" група. "Железничарите" победиха "орлетата" с 4:0, а успехът можеше да бъде и още по-изразителен.

Резултата на стадион "христо Ботев" откри Мартин Камбуров в 31-ата минута, когато след центриране отдясно беше изпуснат от защитата на домакините и с глава от 3-4 метра преодоля Чавдаров.

Две по-късно софиянци удвоиха преднината си и на практика убиха интригата. Зоран Балдовалиев стреля от пряк свободен удар, топката тупна на неравност на терена и влетя в мрежата на Пирин за 2:0. До края на полувремето гостите владееха напълно събитията на терена.

През втората част положението беше същото. Локомотив играеше, а Пирин гледаше. 3:0 стана в 74-ата минута, когато след центриране отдясно на Христо Златински Мартин Камбуров с глава покачи на 3:0, вкарвайки втория си гол в срещата. Крайното 4:0 оформи Иван Пасков.

В последните минути на срещата победата можеше да бъде и по-изразителна, но след шут на Златински с левия крак топката срещна напречната греда. В събота и неделя са и останалите мачове кръга.