Де Хеа спаси Юнайтед от як срам, тройка за Тотнъм

Публикувано на: 11.03.2016 08:23

©uefa.com
Борусия (Дортмунд) обезсмисли реванша с Тотнъм от осминафиналите на Лига Европа, след като победи у дома с безкомпромисното 3:0. Германците развалиха юбилея на мениджъра на „шпорите” Маурисио Почетино, който ги изведе за стотен път при баланс от 51 победи, 25 равенства и 23 загуби.

Головете отбелязаха Пиер-Емерик Обамеянг в 30-ата минута и на два пъти Марко Ройс (61, 70).

В другия по-интересен мач от вечерта - Ливърпул успя да вкара само два пъти на Манчестър Юнайтед. Основна заслуга за това на "Анфийлд" имаше вратарят на "червените дяволи" Давид де Хеа, който на няколко пъти показа, че единствен знае какво прави на терена.

Комфортният аванс за водения от Юрген Клоп тим преди реванша на "Олд Трафорд" дойде с попадения на Даниел Стъридж от дузпа в 20-ата минута и на Роберто Фирмино в 73-ата.
Етикети: лига европа