ЦСКА вкара 3 безответни в сянката на миналото

Публикувано на: 20.03.2016 21:37

Отборът на ЦСКА победи като гост Велбъжд (Кюстендил) с 3:0 в мач от поредния 22-ри кръг в Югозападна "В“ група.

Головете за "армейците“ на стадион "Осогово“ вкараха Николай Цветков в 38-ата минута и Костадин Хазуров в 47-ата и 49-ата минута на двубоя.

Мачът върна и спомена отпреди много години.  В един период това бе най-мутренското вясто в географията на играта. От простащината си изпатиха физически както шефът на съдийска комисия тогава Борислав Александров, така и пряко играчи на ЦСКА, като със сигурност ще помнят гостуванията си играчи от миналото, като Адалберт Зафиров, Емил Кременлиев, вратарят Иван Иванов и други. Говори се за физически неудобства и на тогавашния Изпълнителен директор на БФС Иван Вуцов.

Стадионът, градът и хората помнят и един знаменит мач за Купата. Уреден, с говори се, благ съдия. когато едни голобради момчета не знаеха, че трябва да се страхуват. Влязоха и обезмислиха сценария. Димитър Бербатов и Стилиян Петров.