Барселона обърна 10 от Атлетико (М), Байерн с крехък аванс преди реванша

Публикувано на: 06.04.2016 08:09

©Ройтерс
Барселона обърна у дома 10 от Атлетико (Мадрид) с 2:1 в първия мач от испанския сблъсък на 1/4-финалите в Шампионската лига. Фернандо Торес (25) изведе гостите напред в резултата, а 10 минути по-късно си изкара втори жълт и съответно червен картон. Така тимът от испанската столица доигра мача в намален състав, а домакините се възползваха максимално от това и след почивката с голове на уругваеца Луис Суарес (63, 75) стигнаха до пълен обрат. След паузата Суарес удари без топка противников футболист, но това не бе видяно от рефера Феликс Брих.

Байерн (Мюнхен) постигна трудна домакинска победа с 1:0 срещу Бенфика в първи четвъртфинален сблъсък на Шампионската лига. Баварците владееха ситуацията на терена през първата част и стигнаха до гол, но португалците ги накараха да треперят на няколко пъти през второто полувреме, показвайки че предстои интригуващ реванш след седмица.

Байерн откри още във втората минута чрез Артуро Видал. Той остана непокрит на границата на малкия пенал при пас отляво от Бернар след многоходова комбинация и не остави шансове на гостите - 1:0.