Роналдо "обезглави" "вълците", един гол прати Сити на 1/2-финалите

Публикувано на: 13.04.2016 08:14

©Интернет
Реал (Мадрид) се класира за 1/2-финалите в Шампионската лига за шеста поредна година, след като разгроми с 3:0 Волфсбург в реванша от 1/4-финалите и с общ резултат 3:2 продължава напред. И трите попадения на "Сантяго Бернабеу" отбеляза мегазведата на "белия балет" Кристиано Роналдо (16, 17, 77), който вече има 16 попадения от 10 мача в най-престижния клубен турнир през този сезон.

Манчестър Сити се класира за първи път в историята си на полуфинал в Шампионската лига. "Гражданите" надвиха с 1:0 Пари Сен Жермен в реванша от четвъртфиналите и с общ резултат 3:2 си осигуриха място сред 4-те най-добри отбора в турнира.

Двама бяха героите за тима на Мануел Пелегрини. Кевин де Бройне отбеляза победния гол в 76-ата минута, а Джо Харт спаси няколко чисти положения пред вратата си и отчая Златан Ибрахимович и компания. През първото полувреме Серхио Агуеро пропусна дузпа за Ман Сити, но това не се оказа фатално.