Атлетико свали Барса, зрелище в Лисабон

Публикувано на: 14.04.2016 08:18

©Ройтерс
Атлетико (Мадрид) победи носителя на трофея Барселона с 2:0 на своя „Висенте Калдерон” в четвъртфиналния реванша помежду им от Шампионската лига. Антоан Гризман (36, 88-дузпа) вкара головете за „дюшекчиите”, които детронираха каталунците и ги изхвърлиха от турнира с общ резултат 3:2. В първия мач Атлетико бе загубил с 1:2 на „Камп Ноу” преди седмица.

"Дюшекчиите" повториха постижението си от сезон 2013/2014, когато отстраниха каталунците на същия етап от надпреварата след минимален домакински успех в реванша. Първият двубой тогава завърши 1:1. Това бе трети пореден 1/4-финал за Атлетико (Мадрид), като за трети път бе срещу испански отбор. Преди два сезона играчите на Диего Симеоне отстраниха Барса, а миналата година отпаднаха от Реал.

АТЛЕТИКО (МАДРИД) - БАРСЕЛОНА 2:0
(1:2 в първия мач)
1:0 Антоан Гризман (36), 2:0 Антоан Гризман (88-дузпа)

В същото време Бенфика и Байерн завършиха зрелищно 2:2 в реванша от четвъртфиналите на Шампионската лига. Така баварците се класираха напред с общ резултат 3:2, след като бяха спечелили с 1:0 в първата среща. Любопитен факт е, че германският гранд стига винаги до финал, ако преди това е отстранил „орлите” от Лисабон.

БЕНФИКА - БАЙЕРН (МЮНХЕН) 2:2
(0:1 в първия мач)
1:0 Раул Хименес (27), 1:1 Артуро Видал (38), 1:2 Томас Мюлер (52), 2:2 Талиска (76)