Байерн опита, но Атлетико е на финал в Шампионската лига

Публикувано на: 04.05.2016 08:16

©Ройтерс
Байерн победи у дома Атлетико (Мадрид) с 2:1 в реванша помежду им от полуфиналите на Шампионската лига. Така с общ резултат 2:2 и гол на чужд терен „дюшекчиите” се класираха за трети път на финал в най-престижния европейски клубен турнир.

Шаби Алонсо (31) откри резултата след изпълнение на пряк свободен удар и рикошет в тялото на бранител на гостите. След почивката Антоан Гризман (53) изравни при контраатака след пас на Фернандо Торес, а Роберт Левандовски (74) с глава върна надеждата на баварците след подаване с глава на Видал. Дузпи пропуснаха Томас Мюлер за домакините през първата част и Торес след почивката.

Така Хосеп Гуардиола си тръгва от Мюнхен без спечелен трофей от Шампионската лига. Както е известно, от лятото испанецът ще застане начело на Манчестър Сити.

Байерн - АТЛЕТИКО (МАДРИД) 2:1 (в първия мач 0:1, общ резултат 2:2)
1:0 Шаби Алонсо (31), 2:1 Антоан Гризман (54), 2:1 Роберт Левандовски (74)