Ливърпул срещу Севиля на финала на Лига Европа

Публикувано на: 06.05.2016 08:26

©uefa.com
Ливърпул донесе поредната голяма европейска радост на своите привърженици, като се класира на финал в Лига Европа. Мърсисайдци победиха с категоричното 3:0 Виляреал на своя "Анфилд" в реванша от 1/2-финала на турнира и така с общ резултат 3:1 от двата мача си осигуриха участие в сблъсъка за трофея.

Автогол на Бруно Сориано в 7-ата минута и попадения на Даниел Стъридж в 63-ата и Адам Лалана в 81-ата минута донесоха успеха на англичаните, които развалиха испанската хегемония в Европа този сезон. Гостите пък завършиха мача с човек по-малко на терена, след като Виктор Руис получи втори жълт и червен картон в 71-ата минута на срещата.

Така "бийтълсите" ще се изправят срещу Севиля, който за трета поредна година е на финал и ще защитава трофея си на "Санкт Якоб Парк" в Базел на 18 май.