Дузпи пратиха Португалия на 1/2-финал

Публикувано на: 01.07.2016 08:23

©Ройтерс
 Португалия продължи напред след драма с дузпи в изключително динамичен първи четвъртфинал на Евро 2016 и отстрани с 6:4 Полша (1:1 след редовното време и продълженията). Тимът, ръководен от Фернандо Сантош, продължава да няма победа в редовното време, а поляците напускат финалите непобедени в първите 90 минути.

Роберт Левандовски записа втория най-бърз гол на еврофинали, за да открие резултата за Полша след 100 секунди игра. Равенството бе възстановено от 18-годишния Ренато Санчес, който записа първото си попадение в деветия си мач за Португалия. Той бе точен в 33-ата минута с помощна и на рикошет.

Руи Патрисио обаче направи важно спасяване срещу Якуб Блашчиковски при изпълнението на наказателните удари, а Куарешма с победното попадение прати Португалия на четвърти еврофинал в тяхната история. В следващия етап те чакат победителя от мача между Уелс и Белгия.