Славия приключи с Лига Европа

Публикувано на: 07.07.2016 21:46

©zaglebie.com
Отборът на Славия отпадна в първия квалификационен кръг на турнира Лига Европа. Съставът на Александър Тарханов отстъпи с 0:3 като гост в реванша срещу полския Заглембе (Любин). Славия спечели първия мач с 1:0, но с общ резултат 1:3 приключи участието си в евротурнирите.

Любомир Гулдан откри резултата в 21-ата минута и така завърши първото полувреме. В 64-ата минута Пятек направи 2:0 за домакините, а крайното 3:0 оформи Дамбровски девет минути преди края на двубоя.

Заглембе: Полачек, Дабровски, Котра, Тодоровски, Возняк, Янушка, Кубики, Пятек, Гулдан, Власко
Треньор: Пьотър Стоковиец

Славия: Марио Кирев, Омар Абуд, Стефан Велков, Никита Сергеев, Георги Пашов, Емил Мартинов, Янис Карабельов, Сердер Сердеров, Борислав Балджийски, Божидар Васев, Ивайло Димитров
Треньор: Александър Тарханов

Съдия: Юри Мозхаровский (Украйна).