Съдбата изненада Роналдо с Евротитла!

Публикувано на: 11.07.2016 08:14

©Ройтерс
Португалия е новият европейски шампион. Кристиано Роналдо и компания стъпиха на трона след успех с 1:0 над домакина на Евро 2016 Франция. Триумфът на португалците дойде след продължения. В редовното време не беше излъчен победител, а и не падна гол - 0:0. Големият герой тази вечер на "Стад дьо Франс" беше Едер. Появилият се като резерва нападател закла "петлите" със страхотен гол в 109-ата минута.

Голямата звезда Кристиано Роналдо пък се наложи рано да бъде заменен поради контузия и напусна разплакан терена в 25-ата минута. Съдбата обаче си каза думата и даде на португалците това, което им отне през 2004 година - загубеният тогава финал на Европейското от Гърция (0:1).

Така "мореплавателите" сложиха край на 100-процентовата успеваемост на "петлите" в европейски финали и ги лишиха от възможността да спечелят трета титла.

Голмайсторът на Евро 2016 Антоан Гризман почти нямаше шансове и завърши турнира с 6 попадения на сметката си. Неприятното за него е, че първо загуби финала в Шампионската лига тази година, а сега се размина и с европейската титла.

Португалците пък извоюваха трофея след само една победа в редовното време и цели 6 равенства.