Делиорманският отбор съсипа Цървена звезда в Белград

Публикувано на: 03.08.2016 00:15

©Интернет
На стадион "Мала Маракана“ Лудогорец победи с 4:2 сръбския Цървена звезда, в мач реванш от третия предварителен кръг на Шампионска Лига.

Голмайстори за Лудогорец станаха Джонатан Кафу в 23-ата и Вандерсон с хеттрик в 40-ата и още два гола през първото продължение. Преди тях Мичел Доналд изведе домакините напред в 17-ата минута, а Луис Ибанес изравни от дузпа след час игра. В 44-ата минута Игор Пластун получи втори жълт картон и напусна играта. След края на полувремето Гелор Канга удари Дяков и получи червен картон. Двата отбора играят в намален състав.

Българският тим се класира за плейофите на Шампионска лига и си гарантира участие в групите на Лига Европа. Загубилият ще играе  плейофи за влизане в групите на втория по сила европейски турнир - Лига Европа.