Ботев Пловдив загуби с 1:4 във втория кръг

Публикувано на: 06.08.2016 23:16

©топспорт
Отборът на Лудогорец започна с победа сезона в Първа професионална лига. В среща от втория кръг съставът на Георги Дерменджиев надделя като домакин над Ботев (Пловдив) с 4:1.

Стенио откри резултата за Ботев още във 2-ата минута. Преднината на гостите обаче се задържа само 7 минути, когато Сисиньо възстанови равенството. Лудогорец осъществи пълен обрат в 19-ата минута с гол на Марселиньо. В самия край на първото полувреме пък Клаудиу Кешеру направи 3:1 след точно изпълнена дузпа. В 52-ата минута и Жуниор Кишада се разписа за Лудогорец - 4:1.

Лудогорец спечели първите си 3 точки от началото на сезона, докато Ботев остава с актив от една.

Лудогорец: Милан Борян, Хосе Паломино, Георги Терзиев, Лукас Саша, Вандерсон, Върджил Мисиджан, Натанаел, Сисиньо, Жуниор Кишада, Марселиньо, Клаудиу Кешеру
Старши треньор: Георги Дерменджиев

Ботев: Георги Георгиев, Крум Стоянов, Костадин Стоянов, Радослав Терзиев, Цветомир Панов, Серкан Юсеин, Стенио, Фелипе Бризола, Жоао Паоло, Тодор Неделев, Иван Стоянов
Старши треньор: Николай Костов

Съдия: Николай Йорданов