Публикувано на: 15.03.2009 21:25

Автор: Агенция Фокус

©
Капитанът Николай Кръстев-Миньора игра силно, но това не бе достатъчно за успех на Черноморец.
Тимът на Локомотив (Пловдив) победи с 3:1 при гостуването си на Черноморец  в среща от 27-ия кръг на "А" група.

Първото попадение отбеляза Сингбо в 26-ата, когато се възползва от центриране отдясно и насочи топката в мрежата на домакините. Само две минути по-късно Илиев се оказа най-съобразителен след центриране пред вратата на Черноморец и направи резултата 2:0.

Искрен Писаров направи резултата класически в 53-ата минута, след като от няколко метра простреля вратаря на домакините. Дуду намали за Черноморец в 61-ата минута, когато се извиси над защитата на гостите и с прецизен удар с глава реализира.

Срещата бе предпоследна от 17-ия кръг на "А" група. Главен съдия на мача бе Ивайло Стоянов. Около 4000 зрители гледаха срещата и пиха осигурената безплатна бира.

Тимът на Черноморец започна по-активно, но домакините трудно стигаха до чисти положения. Мишел Платини бе изведен в наказателното поле в 10-ата минута, но се засуети и не можа да стреля към вратата. В 12-ата минута отново той отправи силен шут към вратата на гостите, но Акалски показа класа и изби.

След като Локомотив поведе с 2:0, Черноморец упражни сериозен териториален натиск, но домакините продължиха да имат сериозни проблеми със създаването на чисти голови положения.

В 43-ата минута тимът на Черноморец бе близо до намаляване на резултата, когато Цонков стреля опасно към Акалски, който изби топката. Тя попадна в Платини, който пък като по чудо от един метър стреля в аут.

В даденото от съдията продължение на първото полувреме вратарят на гостите Акалски прояви страхотен рефлекс, след като изби силен шут насочен към долния десен ъгъл. След като намалиха резултата до 1:3, домакините упражниха стихиен натиск пред вратата на гостите, но не успяха да създадат чисти положения пред вратата на Локомотив.

Гара Бургас е глух краен коловоз. Локомотив "блъсна буферите". Мина нататък. И това е всичко. До следващия мач.