ЦСКА би Гранит с интересни национали

Публикувано на: 28.09.2016 19:54

©cska1948.bg
ЦСКА победи Гранит във Владая с 2:1 и тренировъчен ритъм, в мач от турнира за Купата на Аматьорската футболна лига.

Още в първата минута Калоян Стефанов направи мощно нахлуване в наказателното поле и бе спънат за дузпа от вратаря, която той реализира сам, а малко по-късно Георги Божилов покачи на 2:0.

Момчетата от ЦСКА изтичаха пред резервната скамейка и развяха фланелката на своя колега Кирил Атанасов с №23, който в мача срещу БМ спорт бе контузен брутално и се лекува след разкъсване на връзки на глезена.

До края на първото полувреме Гранит намали и вкара гол, след грешка от неравност на Герман Петров, който реализира Марио Геров.

Валентин Илиев даде шанс за изява на всички момчета, които в шампионата играят хпо-малко, без да прави съществени компромиси в халфовата линия.

Гранит игра изключително коректно мача, за разлика от коридата преди няколко дни на "Бонсист". В състава личат иман на бивши национали, като Мартин Мартинов и Марио Геров. Двамата възпитаници на славия от изключително талантливата генерация на белите при родени 1989-а. Макар Мартинов да е роден през 1990 година. Той дори имаше професионален договор, но серия от операции на предни кръстни връзки и на двете колена го извадиха от голямата игра. Геров пък също имаше лош шанс и не успя да приложи в професионалния футбол изключителния си талант на плеймейкър. Някога Геров бе и капитан на онзи наистина талантлив, с цели пет национали набор на Славия. От същия отбор са сегашният играч на белите Мартин Станкев, Бранимир Костадинов от Дунав и Кирил Динчев, който миналата година стана носител на Купата на България с ЦСКА. Братът на Мартин Мартинов - Емил и в момента играе за Славия.

Следващият мач на армейците е срещу Витоша от Бистрица. "Сикрет сървиз" до последния момент няма да информира дали нападателят Бойко Борисов ще вземе участие в състава на гостите. Двубоят е от 16 часа на 2 октомври.