Три гола не стигнаха на Дунав за точка дори

Публикувано на: 28.10.2016 22:15

©bgprognozi.info
Три гола не бяха достатъчни на Дунав да вземе поне точка срещу Лудогорец при домакинството си на ...стадиона в Разград.

Русенци поведоха в резултата, но допуснаха почти светкавично изравняване и пълен обрат, но точно преди влизане в съблекалните допусна отново Лудогорец да поведе с 3:2.

Дунав обаче не бе извадил всичко от арсенала си и отново стигна до равенството, но през последната четвъртина на мача позагуби свежест хи допусна още два гола в мрежата си за загуба с 3:5.

Клаудиу Кешерю постигна хеттрик, с което записа седем гола в последните три мача. По един гол отбелязаха Вандерсон в края на полувремето и Кафу в добавеното време. За Дунав голмайстори станаха Мирослав Будинов, Васил Шопов и Петър Патев.

След победата Лудогорец излезе начело в класирането с 28 точки, следван от Левски с 27 и ... -София с 21. Дунав остава на пето място с 19 точки.

По-рано днес Локомотив Горна Оряховица победи Славия с 1:0 в Пловдив.

Останалите мачове от кръга са в събота и неделя.

На фона на зрелищната игра на двата отбора направи изключително лошо впечатление слабото съдийство на Николай Йорданов и неговата бригада, която толерираше Лудогорец, а на няколко пъти лайънсмените си позволяваха брутално затваряне на очите пред убийствени засади на зелените. Остана сериозно съмнение при изравнителния гол за 1:1 дали топката преди това не бе напуснала очертанията на игралното поле.