Чарлтън на Митов съсипа пряк конкурент

Публикувано на: 02.01.2017 19:16

©cafc.co.uk
Чарлтън стартира по блестящ начин 2017 година със съсипваща победа над пряк конкурент за плейофите - Бристол. В 40-ия юбилеен мач на Димитър Митов на пейката на лондончани, адикс победиха с 4:1, като почти през цялата първа част губеха. Това беше и отличен финал на тежката коледно-новогодишна серия от 4 мача за 10 дни, в които Чарлтън направи 2 победи, 1 равен и една загуба, като в 3 от мачовете гостуваше.

Днес, на събствения "Дъ Валей" попаденията за тима на 19-годишния българин вкараха Джош Мейнис на три пъти в 41-ата, 50-ата и 73-ата минута. 26-годишният североирландски нападател имаше досега 5 гола в 22 мача. Едно попадение реализира португалският централен защитник Жорже Тейшейра в 60-ата минута на двубоя. голът за гостите бе дело на Джърмейн Истър в 12-ата минута.

На 9 януари агентът на Димитър Митов ще има разговор с ръководството на клуба за бъдещето на младия български вратар и евентуално актуализиране на неговия договор. Митов има още година и половина контракт, но добрата му работа и силните изяви с тима до 23 години, както и рекордните 40 официални мача на пейката, едва на 19 години, вероятно ще бъдат основание за удължаване на договора на Митов.

Срещата вече е уточнена за 11 часа, на 9 януари, в Лондон.