ЦСКА би Левски на волейбол по навик

Публикувано на: 22.02.2017 22:04

ЦСКА отново победи Левски в дербито на волейболния шампионат пред около 6 000 зрители в Арена "Армеец".

Двата тима влязоха в мача от различни позиции. Армейците първи във временното класиране, сините - пети.

Избраниците на Сашо Попов удариха тежко още в първия гейм с 25:16, но се отпуснаха и дадоха възможност на съперника да върне гейм почти в същото съотношение. Символичният домакин Левски, в залата, построена безпардонно върху свещената земя на ЦСКА нямаше сили за повече, макар да се държа достойно в спора за финалната точка в четвъртия гейм на мача.

ЦСКА победи за шести пореден път. Краен резултат 3:1 гейма, в отделните 16:25, 25:17, 18:25, 27:29.

Сблъсъкът в Арена "Армеец" бе и някаква малка утаха за погромите във футбола с марката и на двата клуба.