4:0 за ЦСКА с "Изгаряне" във въздуха

Публикувано на: 18.03.2017 14:09

С драстична разлика в класите ЦСКА победи БМ спорт само с 4:0, в мач от "А" областна група, единствен за събота от програмата.

Гол №59 и негов 9-ти за първенството реализира Калоян Стефанов с топовен изстрел от около 35 метра и разиграване след пряк свободен удар, Марио Димитров вкара дебютно за 2:0 гол № 60, влезлият от резервната скамейка, играл за ЦСКА и в професионалната "А" група Кристиян Петров оформи 3:0 с попадение №61 и негово първо за отбора, а крайното 4:0 дойде след втори гол и общо №62 на Марио Димитров.

На два пъти гредите и безброй пъти вратарят спаси БМ спорт от унижение. Гостите на стадиона в Обеля завършиха с човек по-малко, заради втори жълт картон, но за разлика от есента, въпреки проблясъците на селска чест, играха коректно, а през първите 15 минути, арбитърът свири едва  два пъти нарушения на правилата на играта.

След 14-ия мач за сезона ЦСКА има 40 точки и голова разлика 62-3. 3 от головете са от служебна победа. На 25 март, по програма, ЦСКА гостува на втория Витоша от Бистрица. Последното гостуване на червените бе съпроводено с потресаващ съдийски ибрик и сервилничене към централния нападател на домакините, който би дузпа до гол.

Денят е нов етап в историята на ЦСКА 1948. за първи път телевизионен канал, с подвижна телевизионна станция и 4 камери излъчваха срещата, като основната бе повдигната със специален кран. В допълнение Спортал и сайтът на спонсора Ефбет, също излъчваха двубоя.

Входът бе 10 лева, продаваха се и билети за 20 лева, но в пакет за 3 мача. така наречените билети "1948". На стадиона в Обеля работеже и импровизиран фен магазин, а далеч преди началото, на почивката и след края на мача просторът бе озвучаван от най-добрите образци на хард рока и неговите послания.

Беше изгарящо да влезеш, да видиш невръстни малчугани да ритат и крещят името на ЦСКА, а Дейвид Ковърдейл да разцепва въздуха с класиката "Изгаряне".