Публикувано на: 18.03.2009 14:58

Автор: Костадин Савов

©plovdiv24.bg
ЦСКА спечели нови 3 точки.
Шампионът ЦСКА пропусна да разгроми Локомотив в Пловдив, печелейки само с 2:1 в мач от 18-ия кръг на "А" група. Червените откриха резултата още в 9-ата минута, когато Иван Иванов разпечата с глава вратата на смърфовете. Две по-рано попадение на Иванов пък бе отменено заради засада. След четвърт час игра гол на Руи Мигел не бе зачетен отново заради засада,

В последните минути на първата част домакините натиснаха арменцйите и успяха да изравнят. В 45-ата Даксон да Силва нахлу в наказателното поле и бе съборен от Кирил Котев. Христо Ристосков бе на два метра от ситуацията и посочи бялата точка. Зад топката застана Дилибашич, който не сгреши - 1:1.

През второто полувреме ЦСКА пропусна да разгроми своя съперник. След поредица от пропуски пред Акалски в 55-ата Руи Мигел с глава засече центриране отдясно за 2:1. Шампионите продължиха да натискат, но на два пъти от чиста позиция Руи Мигел пропусна.

В 87-ата минута последва поредното куриозно положение пред вратата на Локо (Пд). Маркиньос напредна през средата, подаде към Сашо Тонев, заменил на почивката неубедителния Дормушали Саидходжа, който от около 11-12 метра на празна врата улучи левия страничен стълб.

Все пак настйчивостта на софиянци си каза дума и в 92-ата Руи Мигел най-после преодоля отново Акалски, засичайки центриране на Тонев отдясно.